Grudki, przeczosy, strupy na łokciach, strupy na brzusznej stronie jamy brzusznej, strupy na uszach i twarzowej części głowy - efektem intensywnego świądu i drapania.
Niewielka ilość płynu międzykomórkowego jest normalnie obecna w organizmie. W prawidłowych warunkach przerost płynu filtrowany do przestrzeni śródmiąższowej nie jest gromadzony, lecz wchłaniany zwrotnie do krwi żylnej przy udziale okolicznego krążenia limfatycznego.
Problem zwierzęcia z separacją, próby wydostania się z klatki, wokalizacja, nieustanne wylizywanie ciała, niszczenie przedmiotów - co jest przyczyną takiego zachowania? Dlaczego reakcje lękowe na niektóre bodźce nie łagodnieją, a pogłębiają się? W jaki sposób lęk determinuje kompulsywność zachowań?
U zdecydowanej większości zwierząt, które bada się z powodu agresji - nie stwierdza się obecności patologicznych procesów, które miałyby wpływać na takie właśnie zachowanie. Dlatego tak ważne jest ustalenie, co jest celem agresji i co ją motywuje.
Brak łaknienia tłumaczymy jako brak zainteresowania pokarmem - patologiczny brak uczucia głodu. Może być on całkowity lub częściowy, patologiczny, fizjologiczny albo też psychogenny.
Gorączka jest patologicznym podwyższeniem temperatury ciała do takich wartości, które przekraczają prawidłowy zakres temperaturowy. Występuje przy wielu zmianach patologicznych.
Po spożyciu substancji dochodzi do reakcji fosforku cynku z kwasem żołądkowym i uwolnienia gazu tj. fosfanu (fosforowodoru). Gaz ten jest silną trucizną, o nieprzyjemnym zapachu gnijącej ryby lub czosnku, który uszkadzając śródbłonek naczyń - nasila ich przepuszczalność i może prowadzić do zapaści sercowo-naczyniowej.