Blog

dog-g6a15ddada_1920

Choroby skóry - świąd cz. I

Grudki, przeczosy, strupy na łokciach, strupy na brzusznej stronie jamy brzusznej, strupy na uszach i twarzowej części głowy - efektem intensywnego świądu i drapania.
window-g3b5c63bb8_1920

Problemy behawioralne - strach, niepokój i zachowania kompulsywne

Problem zwierzęcia z separacją, próby wydostania się z klatki, wokalizacja, nieustanne wylizywanie ciała, niszczenie przedmiotów - co jest przyczyną takiego zachowania? Dlaczego reakcje lękowe na niektóre bodźce nie łagodnieją, a pogłębiają się? W jaki sposób lęk determinuje kompulsywność zachowań?
border-collie-gd77e6a96d_1920

Problemy behawioralne - agresja

U zdecydowanej większości zwierząt, które bada się z powodu agresji - nie stwierdza się obecności patologicznych procesów, które miałyby wpływać na takie właśnie zachowanie. Dlatego tak ważne jest ustalenie, co jest celem agresji i co ją motywuje.
thermometer-g30a018256_1920

Objaw ogólny - gorączka

Gorączka jest patologicznym podwyższeniem temperatury ciała do takich wartości, które przekraczają prawidłowy zakres temperaturowy. Występuje przy wielu zmianach patologicznych.
golden-retriever-g44f19b713_1920

Zatrucia - zatrucie fosforkiem cynku

Po spożyciu substancji dochodzi do reakcji fosforku cynku z kwasem żołądkowym i uwolnienia gazu tj. fosfanu (fosforowodoru). Gaz ten jest silną trucizną, o nieprzyjemnym zapachu gnijącej ryby lub czosnku, który uszkadzając śródbłonek naczyń - nasila ich przepuszczalność i może prowadzić do zapaści sercowo-naczyniowej.