160,10 zł

Pana Veyxal SanDitan Panazym - Maść 150 ml

Maść PANA VEYXAL/SanDitan Panazym stosuje się wspomagająco przy trudno gojących się ranach, miejscowych procesach martwiczych, odleżynach, ropniach, przetokach ropnych, krwiakach, otarciach skóry, wrzodach podeszwy, zapaleniach szpary międzypalcowej.

Producent

Veyx-Pharma od wielu lat tworzy produkty weterynaryjne przeznaczone dla zwierząt towarzyszących, jak... więcej..

Kategorie

Psy Koty Higiena Konie Dodatki Bydło Dodatki

Tagi

higiena maść psy koty konie bydło kozy owce gojenie wspomaganie enzymy krwiaki odleżyny otarcia rana ropnie witaminy wrzody

Dostawa i zwrot

Dowiedz się więcej o naszych opcjach dostawy. Zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych produktów. Jeśli nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz je do nas odesłać. Szczegóły w Regulaminie i na stronach Sklepu.

Opis produktu

Maść na trudno gojące się rany

Preparat pielęgnacyjny dla bydła, koni, owiec, kóz, psów i kotów

Opakowanie: 150 ml

Maść PANA VEYXAL/SanDitan Panazym jest preparatem do stosowania miejscowego, zawierającym kombinację odpowiednio dobranych enzymów oraz witamin A i E. Działanie zawartych w preparacie enzymów proteolitycznych prowadzi do szybkiego rozpuszczenia i upłynnienia martwych, i patologicznie zmienionych komórek oraz produktów rozpadu tkanek i bakterii. Zdrowe komórki zawierają substancje o działaniu enzymatycznym, które chronią je przed działaniem enzymów. Powyższy selektywny mechanizm działania prowadzi do szybkiego oczyszczania się rany, usunięcia ropnej wydzieliny i przyspieszenia procesu gojenia. Zawarte w preparacie witaminy A i E pełnią funkcję ochronną, i stymulującą odnowę komórek skóry, błony śluzowej i tkanki łącznej.

Witamina E osłania nekrofile i makrofagi przed immunosupresyjnym działaniem czynników chorobotwórczych. Pozytywna rola witaminy E polega również na stabilizacji błon komórkowych i działaniu antytoksycznym. Witamina A przyczynia się do szybkiej regeneracji uszkodzonych komórek, pobudzając tym samym proces gojenia. Dłuższe utrzymywanie się biologicznie aktywnej formy witaminy A zapewnia octan α-tokoferolu, zapobiegający utlenianiu witaminy A. Enzymy zawarte w preparacie wykazują skuteczne działanie w przypadku zmian zgorzelinowych i ropnych w ranie, przyspieszając, ewentualnie w połączeniu z terapią antybiotykową, proces gojenia.

Stosowanie: Miejsca zmienione chorobowo, po uprzednim oczyszczeniu i osuszeniu, należy smarować maścią 1-2 razy dziennie. Maść można stosować miejscowo w połączeniu z odpowiednim antybiotykiem.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, chronić przed światłem.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Waga
150 g
Szerokość
7 cm
Wysokość
8 cm
Głębokość
7 cm

Skład

Skład (10 g maści zawiera): Chymotrypsyna 1,70 mg; Trypsyna 8,60 mg; Papaina 18,50 mg; Witamina A (forma olejowa) 42.500 jm IU; Octan α-tokoferolu 25,00 mg.