Urlop wypoczynkowy w dniach 01-05.08.2022 r. Realizacja zamówień od dn. 08.08. br.

Produkt objęty zakazem sprzedaży wysyłkowej.

Odbiór osobisty produktu w Gabinecie Weterynaryjnym CHART w Lesznie.

63,00 zł

Obroża Kiltix dla małych psów przeciwko kleszczom i pchłom 38 cm

Obroża kiltix do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus, jak też pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis u psów.

Producent

Firma Bayer w swojej ofercie proponuje produkty, których celem jest ochrona zwierząt przed pa... więcej..

Kategorie

Psy Akcesoria Obroże Ochrona przeciwpasożytnicza

Tagi

akcesoria obroża psy małe rasy ochrona kleszcze pchły zwalczanie

Dostawa i zwrot

Dowiedz się więcej o naszych opcjach dostawy. Zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych produktów. Jeśli nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz je do nas odesłać. Szczegóły w Regulaminie i na stronach Sklepu.

Opis produktu

Obroża przeciw pchłom i kleszczom

Dla małych psów

Opakowanie: Blister zawierający jedną obrożę 12,5 g umieszczony pojedynczo w tekturowym pudełku

Działanie preparatu rozpoczyna się w ciągu pierwszej doby od założenia obroży i utrzymuje się przez sześć miesięcy.

Przeciwwskazania: Nie stosować u psów chorych, z rozległymi zmianami skóry oraz będących w okresie rekonwalescencji.

Działania niepożądane: W sporadycznych przypadkach w pierwszych dniach po założeniu obroży może wystąpić lekkie swędzenie skóry. W przypadku silnej nadwrażliwości należy natychmiast zdjąć obrożę. O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów niewymienionych w ulotce (w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Dawkowanie i droga podania: U małych psów należy stosować jedną obrożę długości ok. 38 cm (12,5 g), zapinając luźno na szyi zwierzęcia.

Zalecenia dla prawidłowego podania: Obrożę należy wyjąć ze szczelnego opakowania, rozwinąć i usunąć plastikowe ograniczniki na gładkiej wewnętrznej stronie obroży, trzymając za końce kilkakrotnie lekko rozciągając dla ułatwienia wydostawania się substancji aktywnej, a następnie założyć luźno na szyi zwierzęcia, przeciągając przez klamerkę. Obroża powinna być noszona stale z wyjątkiem kąpieli. Można ją założyć ponownie, gdy sierść wyschnie. W pojedynczych przypadkach w czasie noszenia obroży możliwa jest inwazja kleszczy, które odpadają najpóźniej po trzech dniach bez ssania krwi.

Specjalne środki ostrożności przy przechowywaniu i transporcie: Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności, jeżeli konieczne: Obroża Kiltix przeznaczona jest wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Podczas zakładania obroży unikać zbyt długiego kontaktu z preparatem. Po założeniu umyć dokładnie ręce. Osoby, u których wystąpiło uczulenie na składniki preparatu powinny unikać bezpośrednio z nim kontaktu. Małe dzieci i niemowlęta nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z psami noszącymi obrożę. W przeprowadzonych na kilku gatunkach badaniach laboratoryjnych nie zaobserwowano żadnych negatywnych skutków stosowania preparatu w okresie ciąży lub laktacji. Nie są znane, jednak nie zaleca się jednoczesnego stosowania innych insektycydów.

Szczególne środki ostrożności dotyczące unieszkodliwiania niezużytego produktu leczniczego weterynaryjnego lub odpadów pochodzących z tego produktu, jeżeli ma to zastosowanie: Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci. O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska. Kiltix zawiera składniki toksyczne dla pszczół i ryb.


Produkt ten jest objęty zakazem sprzedaży wysyłkowej.

Odbiór osobisty produktu w Gabinecie Weterynaryjnym CHART w Lesznie.

Waga
70 g
Szerokość
10 cm
Wysokość
16 cm
Głębokość
3 cm

Skład

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych: 1 obroża o masie 12,5 g zawiera – Propoksur 1,25 g; Flumetryna 0,28 g.