49,80 zł

ProlactiNO

Preparat przeznaczony dla suk z objawami typowymi dla tzw. ciąży urojonej. Do stosowania bez hormonów lub jako uzupełnienie terapii hormonalnej. Unikatowe działanie przeciwobrzękowe, ściągające i naturalnie hamujące uwalnianie prolaktyny. Szczególnie polecany u samic, które mają tendencję do rozwoju tzw. ciąży urojonej po rui, przed pojawieniem się objawów, a także już w trakcie trwania. Wysoka skuteczność naturalnych składników preparatu zależy od zastosowanej dawki.

Producent

Firma VetExpert to producent doskonałej jakości preparatów wspomagających, które w widoczny sposób p... więcej..

Kategorie

Psy Suplementy

Tagi

laktacja mleko psy suplementacja tabletki ciąża urojona obrzęk prolaktyna ruja gruczoły

Dostawa i zwrot

Dowiedz się więcej o naszych opcjach dostawy. Zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych produktów. Jeśli nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz je do nas odesłać. Szczegóły w Regulaminie i na stronach Sklepu.

Opis produktu

Preparat dla suk z objawami tzw. ciąży urojonej

Karma uzupełniająca dla psów

Opakowanie: 30 tabletek

Właściwości i zastosowanie: Wyciąg z niepokalanka pospolitego (Vitex angus-castus) ma działanie przeciwprolaktynowe, ponieważ zawarte w nim substancje czynne (diterpeny) wiążą się z receptorami dopaminowymi i w ten sposób hamują uwalnianie prolaktyny. Prolaktyna jest głównym hormonem odpowiedzialnym za powstawanie objawów ciąży urojonej u suk, dlatego spadek jej poziomu może spowodować zmniejszenie pobudzenia gruczołów mlekowych suki do produkcji mleka. Wyciąg z pietruszki ma działanie moczopędne. Pobudzanie usuwania wody jest korzystne u suk w ciąży urojonej, ponieważ ogranicza obrzęk gruczołów mlekowych oraz hamuje laktację. Moczopędne działanie posiada również wyciąg z liści mniszka lekarskiego. Wynika ono przede wszystkim z wysokiej zawartości potasu i innych składników mineralnych, których wydalanie przez nerki niesie za sobą pobudzanie wody przez nerki. Escyna pochodząca z kasztanowca (Aesculus hippocastanum) ma przede wszystkim działanie przeciwobrzękowe, pozwala zmniejszyć obrzęk gruczołów mlekowych i ograniczyć wielkość laktacji.

Dawkowanie: Zalecane jest podawanie 1 tabletki na 5 kg masy ciała.

Stosować maksymalnie 30 dni.

Waga
30 g
Szerokość
11 cm
Wysokość
7 cm
Głębokość
2 cm

Skład

Skład: Minerały.

Dodatki: Niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus L) 20:1; Wyciąg z pietruszki (Petroselinum) 10:1; Mniszek lekarski (Taraxacum officinale) 10:1; Kasztanowiec (Aesculus hippocastanum L) źródło escyny.

Może zainteresuje Cię również...

KalmVet
67,10 zł

KalmVet

Preparat KalmVet przeznaczony dla zwierząt do łagodzenia objawów stresu i niepokoju.

VetAminex
68,90 zł

VetAminex

Preparat dla psów i kotów zawierający specjalnie dobrane witaminy, i substancje mineralne. Przeznaczony do bilansowania...

WITA-VET COMPLEX 1 g 80 tabletek
46,80 zł

WITA-VET COMPLEX 1 g 80 tabletek

Preparat JUNIOR+ ADULT, CA/P 1,3 jest przeznaczony dla psów żywionych karmą gotową lub domową. Zalecany dla ps...

Klienci, którzy kupli ten produkt, kupili również...

Dolmilk Cat
72,30 zł

Dolmilk Cat

Dolmilk cat to pełnowartościowe zastępcze mleko dla kociąt, które zawiera najwyższej jakości składniki w optymalnej...

Dolmilk Puppy
63,90 zł

Dolmilk Puppy

Dolmilk Puppy zawiera składniki w optymalnej ilości i proporcji. Zawarte w nim białko jest wyłącznie pochodzenia mleczne...