57,99 zł

VetoSkin 60 kapsułek

Preparat przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami dermatologicznymi objawiającymi się suchą, matową, wypadającą sierścią oraz łuszczącą się skórą. Zbilansowany poziom kwasów Omega pochodzących z najlepszych źródeł zawiera wszystkie niezbędne składniki poprawiające funkcje skóry. Posiada udowodnione działanie ograniczające świąd, może być stosowany wspomagająco m.in. w atopii.

Producent

Firma VetExpert to producent doskonałej jakości preparatów wspomagających, które w widoczny sposób p... więcej..

Kategorie

Psy Koty Suplementy Suplementy

Tagi

dermatoza gojenie kapsułki koty psy sierść skóra suplementacja łojotok łuszczenie atopia

Dostawa i zwrot

Dowiedz się więcej o naszych opcjach dostawy. Zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych produktów. Jeśli nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz je do nas odesłać. Szczegóły w Regulaminie i na stronach Sklepu.

Opis produktu

Zdrowa skóra i piękna sierść

Karma uzupełniająca dla psów i kotów

Opakowanie: 60 kapsułek Twist Off

Właściwości i zastosowanie: Wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny Omega-6 są jednym z najważniejszych składników pokarmowych zaangażowanych w utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia skóry i sierści. Należą do nich kwasy linolowy i gamma-linolenowy (szczególnie duże ich zawartości znajdują się w oleju z ogórecznika), które pełnią istotną rolę w utrzymaniu integralności bariery wodnej skóry. Dzięki temu skóra utrzymuje odpowiednią ilość wody, pozostaje elastyczna i sprężysta, nie łuszczy się i nie wysycha. Wielonienasycone kwasy Omega-3 posiadają przede wszystkim działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Zwiększenie ilości tych kwasów w diecie zwierzęcia wymagającego leczenia przeciwzapalnego może spowodować albo zmniejszenie dawki podawanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, albo wręcz całkowity brak konieczności ich stosowania. W przypadku zaburzeń dermatologicznych kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą ograniczyć występowanie stanu zapalnego w zmienionych chorobowo miejscach, co może mieć bardzo korzystne działanie zmniejszające świąd. Cynk jest mikroelementem odgrywającym istotną rolę i bierze udział w procesie gojenia się ran skórnych. Niedobory cynku w diecie psów prowadzą do specyficznych zaburzeń zwanych dermatozami. W ich przebiegu pojawiają się charakterystyczne zmiany skórne: łuski, krosty oraz owrzodzenia. Witaminy z grupy B (B1, B2, B6, B12) odgrywają kluczową rolę w metabolizmie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega-6 i Omega-3. Witaminą z grupy B jest także biotyna. Podawana doustnie trafia do gruczołów łojowych, a następnie jest wydalana na powierzchnię skóry. Jej obecność w gruczołach łojowych częściowo ogranicza wydzielanie łoju i hamuje intensywność przetłuszczania się skóry, co jest szczególnie korzystne u psów z łojotokiem.

Dawkowanie:
Koty i psy do 15 kg m.c. - 1 kapsułka dziennie
Psy powyżej 15 kg m.c. - 2 kapsułki dziennie

Kapsułkę Twist Off można podać w całości do jamy ustnej lub przeciąć, a następnie jej zawartość wymieszać z karmą lub podać bezpośrednio do jamy ustnej.
Preparat zaleca się stosować minimum 2 miesiące lub do osiągnięcia optymalnego efektu.

Waga
80 g
Szerokość
5 cm
Wysokość
9 cm
Głębokość
5 cm

Skład

Skład: Ryby; Inne zwierzęta wodne i ich produkty pochodne.

Dodatki: Olej rybi (jako źródło kwasów tłuszczowych Omega-3); Olej z ogórecznika tłoczony na zimno (jako źródło kwasów tłuszczowych Omega-6); Cynk; Witamina B1; Witamina B2; Witamina B6; Witamina B12; Biotyna.

Może zainteresuje Cię również...

EFA Olie
54,99 zł

EFA Olie

EFA Olie doskonały w stanach nadmiernego linienia, łupieżu, przetłuszczania skóry i okrywy włosowej, wspomagająco podcza...

Dolvit Biotyna 90 tabletek mini
23,60 zł

Dolvit Biotyna 90 tabletek mini

Preparat Dolvit Biotyna zalecany jest dla wszystkich ras psów, w tym zwłaszcza suk po zakończonym okresie karmienia i od...

Dolvit Omega
48,70 zł

Dolvit Omega

Dolvit Omega wspomaga funkcje skóry w przypadku dermatozy i nadmiernego wypadania sierści.

Klienci, którzy kupli ten produkt, kupili również...

Clorexyderm Shampoo 100 ml
28,40 zł

Clorexyderm Shampoo 100 ml

Szampon Clorexyderm stosowany jest w przypadku ostrych i przewlekłych zapaleń skóry na tle bakteryjnym, i pasożytni...

Purina DRM DERMATOSIS 3 kg
148,60 zł

Purina DRM DERMATOSIS 3 kg

Dieta kliniczna Canine DRM dostarcza psu optymalne żywienie i jednocześnie wspiera zdrowie skóry, i okrywy włosowej. For...