260,00 zł

4T Veterinary Diet INTESTINAL ELIMINATION 12 kg

Dieta weterynaryjna Intestinal Elimination zapewnia odpowiednie żywienie psów z zaburzeniami funkcji przewodu pokarmowego i alergiami pokarmowymi. Stosowana przy zaburzeniach trawienia i wchłaniania. Smakowita i zbilansowana we wszystkie niezbędne składniki pokarmowe. Posiadająca obniżoną zawartość tłuszczu. Dodatkowo, zawierająca imbir, który pobudza perystaltykę przewodu pokarmowego, działając jednocześnie osłaniająco i przeciwzapalnie.

Producent

Firma VetExpert to producent doskonałej jakości preparatów wspomagających, które w widoczny sposób p... więcej..

Kategorie

Psy Karmy Suche

Tagi

karma sucha psy szczenięta przewód pokarmowy alergia biegunka perystaltyka przeciwzapalne trzustka mikroflora zaburzenia dermatologia

Dostawa i zwrot

Dowiedz się więcej o naszych opcjach dostawy. Zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych produktów. Jeśli nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz je do nas odesłać. Szczegóły w Regulaminie i na stronach Sklepu.

Opis produktu

Wrażliwy przewód pokarmowy i alergia pokarmowa

Karma sucha dla psów

Opakowanie: 12 kg

Korzyści:

 • Poprawia funkcjonowania przewodu pokarmowego.
 • Specjalnie opracowana formuła zapewniająca wysoką smakowitość karmy.
 • Dodatek imbiru pobudza perystaltykę przewodu pokarmowego, działa osłaniająco i przeciwzapalnie w przewodzie pokarmowym.
 • Obniżona ilość tłuszczu hamuje stymulacje trzustki u zwierząt z zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki.
 • Dodatek inuliny, źródła FOS, zapewnia stabilizację mikroflory jelitowej i dostarcza energii dla komórek jelita grubego.
 • Dieta monoproteinowa - źrodło białka stanowi indyk.
 • Dieta eliminacyjna.
 • Może być stosowana u szczeniąt.

Najczęstsze przyczyny chorób przebiegających wraz z wymiotami i/lub biegunką:

 • zapalenie żołądka;
 • zapalenie jelita cienkiego;
 • zapalenie jelita grubego;
 • nietolerancja lub alergia pokarmowa;
 • złe trawienie;
 • złe wchłanianie;
 • zaburzenia funkcjonowania wątroby.

Wskazania: Zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego jak zapalenie żołądka, jelita cienkiego i jelita grubego, przebiegające z biegunką. Złe trawienie i wchłanianie. Rekonwalescencja. Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki, przewlekłe zapalenie trzustki, stany po ostrym zapaleniu trzustki. Niepożądane reakcje na pokarm, z objawami ze strony przewodu pokarmowego. Alergie pokarmowe, jako dieta eliminacyjna. Psy z zaburzeniami dermatologicznymi, niezależnie od ich tła.

Karma nie jest zalecana dla kotów.

Informacje żywieniowe:

Karma spełnia zapotrzebowanie pokarmowe szczeniąt i psów dorosłych;

Przed podaniem lub przedłużeniem okresu podawania karmy należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Dawkowanie: Karma spełnia dzienne zapotrzebowania pokarmowe psów. Dawki początkowe przedstawione w tabeli na opakowaniu. W zależności od potrzeb, dawki te można podzielić na dwa lub więcej posiłków. Zwierzę musi mieć stały dostęp do świeżej wody.

Zmiana diety na 4T VD Intestinal Elimination: Z obecnego pokarmu, którym karmisz na co dzień swojego psa, stopniowo przechodź na nową dietę przez okres około 7 dni. Na początek mieszaj nową dietę w niewielkich ilościach z tą dotychczas podawaną. Z dnia na dzień dodawaj coraz więcej nowej diety, aż do całkowitej zmiany podawanej karmy.

Waga
12040 g
Szerokość
36 cm
Wysokość
70 cm
Głębokość
25 cm

Skład

Skład: Indyk 47% (w tym 27% suszonego indyka, 17% świeżego indyka, 2% sosu z indyka, 1% tłuszczu z indyka); Słodkie ziemniaki; Brązowy ryż; Ziemniaki; Groch; Białko grochowe; Ciecierzyca; Siemię lniane; Witaminy i minerały; Sproszkowany imbir; Sproszkowane Psyllium; Wyciąg z Yucca; Fruktooligosacharydy (prebiotyczne FOS) 1000 mg/kg; Mannanooligosacharydy (prebiotyczne MOS) 1000 mg/kg.

Składniki analityczne: Białko surowe 30%; Oleje i tłuszcz surowy 9%; Włókno surowe 3%; Popiół surowy 8,5%; Kwasy tłuszczowe Omega-6 1,8%; Kwasy tłuszczowe Omega-3 0,4%; Wapń 1,8%; Fosfor 1,2%; Potas 0,6%; Sód 0,3%.