Urlop wypoczynkowy w dniach 05-12.07.2024 r. Realizacja zamówień od dn. 15.07. br.

42,00 zł

POLISEPT VET WOUND GEL 30 ml

POLISEPT VET WOUND GEL to aktywny opatrunek w formie żelu hydrokoloidowego do stosowania na wszelkiego rodzaju rany. Wspomaga leczenie ran chirurgicznych; ran ostrych zakażonych i jałowych; ran przewlekłych (odleżyny, owrzodzenia różnego pochodzenia); ran z martwicą suchą lub rozpływną; ran powierzchownych i głębokich (szarpanych, gryzionych z zachyłkami i kieszonkami); oparzeń I-go i II-go stopnia.

Producent

JM Sante opracowuje i dostarcza farmaceutyczne preparaty zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. W... więcej..

Kategorie

Psy Higiena Koty Higiena Gryzonie i króliki Dodatki Fretki Dodatki Konie Dodatki Bydło Dodatki

Tagi

higiena żel tubka psy koty gryzonie króliki fretki konie bydło kozy owce opatrunek rana rany wspomaganie leczenie odleżyny owrzodzenia ugryzienia skaleczenia zachyłki kieszonki oparzenia gojenie oczyszczanie zabezpieczanie bakterie nawilżanie

Dostawa i zwrot

Dowiedz się więcej o naszych opcjach dostawy. Zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych produktów. Jeśli nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz je do nas odesłać. Szczegóły w Regulaminie i na stronach Sklepu.

Opis produktu

Opatrunek na rany w formie żelu

Opakowanie: 30 ml

Właściwości: Przyspiesza i usprawnia proces gojenia się rany. Zapewnia optymalny bilans wodny w obrębie rany. Oczyszcza rany z zanieczyszczeń biologicznych powstających w trakcie gojenia (produkty przemiany materii, toksyny itp.). Zabezpiecza rany przed zakażeniem z zewnątrz. Zapobiega tworzeniu się biofilmu bakteryjnego. Przyspiesza proces angiogenezy w obrębie rany. Nawilża zbyt suche rany.

Sposób użycia: Przed zastosowaniem żelu zaleca się dokładne oczyszczenie i dekontaminację rany za pomocą płynu do irygacji ran Polisept Vet Wound Irrigation (w zależności od rodzaju i stanu rany). Żel nakładać na osuszone rany. W przypadku silnego zakażenia rany zastosować odpowiedni preparat antyseptyczny. Częstotliwość zmiany opatrunku zależy od przyjętego postępowania, charakteru i stanu rany. Żel może być zmieniany codziennie lub pozostać w ranie do 3 dni.

Aplikacja żelu: Nanieść cienką warstwę (3-5 mm) bezpośrednio na ranę bądź za pomocą jałowej szpatułki. W przypadku ran głębokich - wypełnić ranę żelem do 2/3 jej głębokości, aby nie wystawał ponad powierzchnię. Ranę przykryć wtórnym opatrunkiem (gaza, kompres itp.). W przypadku codziennej wymiany żelu, nie trzeba używać opatrunków wtórnych, z zastrzeżeniem jednak ochrony rany przed jej wylizywaniem przez zwierzęta. 

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25°C. Nie zamrażać.
Przechowywać z dala od promieni słonecznych, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Po użyciu opakowanie zutylizować zgodnie z lokalnymi przepisami.

Waga
40 g
Szerokość
5 cm
Wysokość
13 cm
Głębokość
3 cm

Skład

Skład: Poliheksanidyna PHMB; Betaina (Tenzyd); Żel hydrokoloidowy.