Urlop wypoczynkowy w dniach 05-12.07.2024 r. Realizacja zamówień od dn. 15.07. br.

Produkt obecnie niedostępny w sprzedaży
26,40 zł

POLISEPT VET WOUND IRRIGATION

Produkt niedostępny

POLISEPT VET WOUND IRRIGATION to płyn przeznaczony do bezpośredniego przemywania ran i przygotowania łożyska rany do dalszego postępowania leczniczego. Stosowany w celu usuwania zanieczyszczeń biologicznych, tj. pozostałości tkanek martwiczych, skrzepów, włókien fibrynowych i strupów; nieorganicznych zanieczyszczeń mechanicznych; usuwania biofilmu bakteryjnego. Dodatkowo, stymuluje naturalne procesy naprawcze w ranie i przyspiesza proces gojenia, utrzymując odpowiedni stopień nawilżenia w ranie. Idealny do bezurazowego usuwania przyschniętych opatrunków oraz usuwania strupów.

Producent

JM Sante opracowuje i dostarcza farmaceutyczne preparaty zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. W... więcej..

Kategorie

Psy Higiena Koty Higiena Gryzonie i króliki Dodatki Fretki Dodatki Konie Dodatki Bydło Dodatki

Tagi

higiena płyn butelka psy koty gryzonie króliki fretki konie bydło kozy owce przemywanie rany usuwanie zanieczyszczenia skrzepy gojenie nawilżanie leczenie skaleczenia bakterie odleżyny ropnie kompresy strupy opatrunek zachyłki kieszonki owrzodzenia

Dostawa i zwrot

Dowiedz się więcej o naszych opcjach dostawy. Zapoznaj się z pełną ofertą dostępnych produktów. Jeśli nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz je do nas odesłać. Szczegóły w Regulaminie i na stronach Sklepu.

Opis produktu

Płyn do przemywania ran dla zwierząt

Opakowanie: 250 ml

Zastosowanie: POLISEPT® VET Wound Irrigation stosuje się wspomagająco w leczeniu ran chirurgicznych; ran ostrych jałowych i zakażonych (w tym z zachyłkami i kieszonkami); ran przewlekłych (odleżyny, owrzodzenia), w tym zainfekowanych; miejscowych oparzeń I-go i II-go stopnia; odleżyn, ropni i owrzodzeń; śródoperacyjnej ochrony rany; usuwania przyschniętych opatrunków.

Właściwości: Szczególne właściwości preparatu POLISEPT® VET Wound Irrigation wynikają z połączenia zawartych w płynie osmotycznym, synergicznie działających substancji aktywnych - polihexanidyny (PHMB) o działaniu przeciwdrobnoustrojowym i betainy, substancji powierzchniowo czynnej, która skutecznie ułatwia usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mechanicznych i biologicznych, w tym biofilmu bakteryjnego.

Sposób użycia:
Bezpośrednia aplikacja na ranę, przemywanie (irygacja) ran - rany przepłukiwać, polewając je płynem bezpośrednio z opakowania; w przypadku ran gryzionych i szarpanych lub przy obecności zachyłków i kieszonek należy zapewnić odpływ płynu z rany; płynu nie wprowadzać do rany pod dużym ciśnieniem.

Stosowanie zwilżonych kompresów - zwilżony ogrzanym płynem kompres przyłożyć do rany, delikatnie docisnąć i pozostawić na 10-15 minut; przymoczki przygotowywać, nawilżając kompresy lub jałową gazę w proporcji 10 ml płynu na 10x10 cm² gazy/kompresu; zalecane szczególnie w postępowaniu z przewlekłymi, zainfekowanymi ranami dla efektywnego usunięcia biofilmu bakteryjnego; w podobny sposób można przygotować opatrunek, który należy zmieniać z częstotliwością odpowiednią do charakteru rany.

Przecieranie ran - martwe tkanki, zanieczyszczenia mechaniczne i biologiczne można usuwać, delikatnie przecierając powierzchnię rany gazikiem lub kompresem obficie nasączonym ogrzanym płynem.

Usuwanie przyschniętych opatrunków - przyschnięty opatrunek intensywnie zwilżyć ogrzanym płynem; odczekać do momentu, gdy opatrunek będzie można delikatnie usunąć w sposób nie uszkadzający rany; po zdjęciu opatrunku ranę można przykryć nawilżonym kompresem i pozostawić na 10-15 minut.

UWAGA! Zaleca się, szczególnie w postępowaniu z ranami przewlekłymi, ogrzanie płynu do temperatury zbliżonej do fizjologicznej temperatury ciała (nie stosować płynu zimnego, wyjętego z lodówki).

Przeciwwskazania i środki ostrożności: Nie stosować w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie podawać w iniekcji lub wlewach dożylnych. Nie stosować do płukania jam otrzewnowych. Nie stosować w obrębie chrząstki stawowej oraz centralnego układu nerwowego. Nie stosować do przemywania oczu i uszu.

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25°C. Nie zamrażać.
Przechowywać z dala od promieni słonecznych, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Po użyciu opakowanie zutylizować zgodnie z lokalnymi przepisami.

Waga
314 g
Szerokość
6 cm
Wysokość
20 cm
Głębokość
6 cm

Skład

Skład: Polihexanidyna (PHMB); Undecylenaminopropyl betaina; Chlorek wapnia; Chlorek potasu; Chlorek sodu.

Produkt niedostępny