3min czytania

Króliki kalifornijskie

Królik kalifornijski hodowany był w przeszłości z zamiarem użytkowego przeznaczenia, na światowych wystawach pojawił się po II WŚ. Liczny w odmianach, umaszczeniach. Przeczytaj!

Data publikacji: 24/11/2015

Jeśli chcesz kupić królika i rozpocząć jego hodowlę, pamiętaj, aby wybrać taką rasę, która spełni Twoje oczekiwania. Króliki to ciekawe zwierzęta, liczne w rasach i odmianach. Każda z ras odznacza się specyficznymi cechami, które wpływają na nasz wybór. Istotne jest wszakże jak wymagającym zwierzęciem okaże się wybrany królik, jakie będzie jego nastawienie do ludzi i do innych zwierząt. Wśród najpopularniejszych ras znajdują się króliki kalifornijskie, wyhodowane   w latach ’20-tych XX w. na terenie Stanów Zjednoczonych. Dziś kupowane i utrzymywane głównie przez wzgląd na wystawy. Co ciekawe, króliki te wyhodowano z zamiarem użytkowego przeznaczenia i z tego właśnie powodu do 1939 r. nie mogły być prezentowane na wystawach w kraju. Dopiero po II Wojnie Światowej popularność rasy wzrosła na tyle, iż zaczęto ją sprowadzać do Europy. Dziś to wyłącznie zwierzęta wystawowe, które przynoszą chlubę swoim właścicielom. Czarne plamki znajdujące się m.in. na ogonie i uszach, to najbardziej charakterystyczne cechy rasy. Istnieje kilka jej odmian, a różnicą najistotniejszą jest właśnie barwa umaszczenia. Najbarwniejsza odmiana znana jest w Wielkiej Brytanii, z kolei odmiana o wydłużonej sylwetce jest preferowaną na terenie Stanów Zjednoczonych.

Powiązane Produkty

Vitapol Kostka wapienna jabłkowa dla gryzoni i królika
2,00 zł

Vitapol Kostka wapienna jabłkowa dla gryzoni i królika

Mieszanka paszowa mineralna w postaci jabłkowej kostki wapiennej dla gryzoni i królika.

Vitapol Kostka wapienna warzywna dla gryzoni i królika
2,00 zł

Vitapol Kostka wapienna warzywna dla gryzoni i królika

Mieszanka paszowa mineralna w postaci warzywnej kostki wapiennej dla gryzoni i królika.

Vitapol Siano 800 g
5,20 zł

Vitapol Siano 800 g

Karma uzupełniająca dla gryzoni i królika w postaci wysokowartościowego, aromatycznego i starannie wysuszonego siana. Na...