Warto wiedzieć

Warto wiedzieć to publikacje zawierające niezbędne informacje użyteczne każdemu właścicielowi zwierząt. Artykuły szczegółowo prezentują m.in. rasy psów, królików, ale także są źródłem informacji ogólnych, w których znajdują się istotne dane liczbowe dotyczące zwierząt czy też przydatny spis teleadresowy. Przygotowane zostały z potrzeby dostarczenia praktycznych informacji, które nie raz mogą okazać się pomocne.

Teriery

Teriery

Czy wiesz, że na świecie istnieją aż 33 rasy terierów? I że tylko 7 z nich nie pochodzi z Wielkiej Brytanii? Zapoznaj się z lekturą wpisu! Warto!
Jamniki

Jamniki

Przedstawiciele IV grupy - jamniki! Krótko-, długo- i szorstkowłose! Standardowe, miniaturowe i królicze! Wspólny wzorzec dla całej rasy i ich kolejne modyfikacje. Miłej lektury...
Psy gończe i rasy pokrewne

Psy gończe i rasy pokrewne

Słowa takie jak 'tropowce', 'posokowce' albo 'psy karetowe' doskonale oddają obraz szóstej grupy psów. I choć epoka wielkich polowań minęła, a na przestrzeni wieków użytkowa rola gończych uległa modyfikacjom, pasja łowiecka przedstawionych osobników wciąż zadziwia. Przeczytajcie sami!
Szpice i psy w typie pierwotnym

Szpice i psy w typie pierwotnym

W tekście najstarsze rasy psów w typie pierwotnym pamiętające czasy plemion Inków, Pigmejów i Samojedów. Nadto popularne akity, siberiany i malamute, azjatycki chow chow i japońska shiba. Szpice pociągowe i te salonowe ówczesnych władców. Przed Państwem grupa piąta w całej okazałości!
Wyżły

Wyżły

Kolejne psy myśliwskie z wrodzoną umiejętnością tzw. 'stójki' - czyli pointery, setery i pozostałe wyżły kontynentalne. Dolny i górny wiatr cechą doskonałych tropowców! Przeczytajcie!